שאלות נפוצות

איך מצרפים אסמכתא לבקשת הפקדה?

expansion arrow

במידה ולא צרפתם אסמכתא לבקשה במעמד שליחת הבקשה ניתן להיכנס לעמוד "בקשות" וללחוץ על "הצג" בשורת הבקשה.

תוכלו לראות את פרטי חשבון הבנק אליו תפקידו את הכספים ולצרף אסמכתא.

צפו בסרטון:

איך יוצרים מסלול מותאם אישית?

expansion arrow

במסך בחירת מדיניות התיק ניתן לערוך את המסלול "מותאם אישית" ולבחור מה יהיה ההרכב שלו.

ניתן לבחור עד 10 מטבעות, מינימום למטבע 5%.


סרטון הסבר:

מה סכום המינימום למשיכה?

expansion arrow

המינימום למשיכה הוא 10,000 ש"ח

איך קונים קריפטו?

expansion arrow

ישנם מספר אפיקים לקניית קריפטו, אשר מרביתם מחייבים ארנק דיגיטלי (אצלנו אין בו צורך). ראשית, ישנם חלפני כספים הממירים שקלים למטבע הדיגיטלי המבוקש וגובים עמלה על העסקה, שיכולה להתבצע באשראי, בהעברה בנקאית, או במזומן על ידי הגעה למשרדי החברה. שנית, ישנן זירות מסחר ישראליות המצריכות הרשמה והפקדת שקלים, כשלאחר מכן ניתן לסחור במגוון מטבעות דיגיטליים. ראוי לציין כי המסחר מחייב בקיאות רבה בפעולות הקיימות בזירה, ועם מצב שוק הקריפטו בכלל.

קיימים בכמה מקומות בישראל גם 'כספומטים' לקריפטו, שאותן מפעילות חברות המתמחות בתחום. לשם כך, יש לעיין ברשימות הכספומטים על פי מיקומים, שעות פתיחה ועמלות (כשלעיתים נדרש תיאום מראש), וקיימות מגבלות על סוגי המטבעות והסכומים. יש לציין כי קיימת גם אפשרות לקנייה פרטית, החוסכת בעמלות, בקבוצות וירטואליות בפייסבוק, בטלגרם ובאתרים ספציפיים. עם זאת, קנייה כזו כרוכה בסיכון לא מבוטל למעשי נוכלות, ויש לנקוט בכל אמצעי הזיהוי והזהירות.

איך להשקיע במטבעות קריפטו?

expansion arrow

קיימים מספר אפיקים להשקעה בקריפטו. ראשית, אם הכוונה שלכם היא פשוט לקנות מטבע ולשמור אותו בתור השקעה לטווח ארוך, ניתן להסתפק בארנק דיגיטלי שישמור על כספכם, ובבוא העת תממשו את הרווחים. עם זאת, במידה שכוונתכם לסחור בביטקוין בצורה רציפה יותר, ניתן לעשות זאת דרך בית ההשקעות שלנו ובזירות מסחר מקומיות ובינלאומיות.

באשר לבורסות בינלאומיות, חשוב לזכור כי עלולים להיות קשיים בעת מימוש הרווחים, מאחר שהרגולציה בישראל לא חלה עליהן. באשר לזירות המקומיות, לאחר שתבצעו את ההפקדה ותירשמו, תוכלו להתחיל לסחור, אך כדאי תחילה לבחון את העמלות על הפעולות השונות, ולהבין את סוגיית המיסוי בה תצטרכו לטפל בעצמכם. מעבר לכך, חייבים להכיר היטב את פקודות המכירה והקנייה השונות, כיצד קוראים נרות יפנים וגרפים, איך להשתמש במידע לצרכי מסחר, וכמובן להכיר לעומק את שוק המטבעות הדיגיטליים.

אנו ממליצים כמובן לעבוד עם בית ההשקעות שלנו, שהוא הראשון בישראל מתחומו. כאשר אתם משקיעים איתנו אינכם צריכים ידע מעמיק, להשקיע זמן בפעולות מסחר שוטפות, וגם לא צריך לפתוח ארנק דיגיטלי. המומחים שלנו, שחיים ונושמים את עולם הקריפטו, מבצעים את המסחר עבורכם, שומרים על הכסף ומנהלים אותו, וכן מבצעים את ההמרות ומנכים את המס. כך מתקבלת מעטפת מקצועית שלמה למשקיע בקריפטו, עם מגוון מסלולים לבחירה על פי העדפות אישיות.

כמה מטבעות קריפטו יש?

expansion arrow

התשובה לשאלה הזו משתנה באופן תכוף. נכון לכתיבת שורות אלה יש קרוב ל- 23,000 מטבעות קריפטוגרפיים הנסחרים ברחבי העולם. המוכרים ביותר שבהם הינם ביטקוין ואתריום, אך יש עוד רבים נוספים שזוכים לפופולאריות לאחרונה כמו סולנה, מאטיק, יארן פיננס, דוג'קוין, קרדנו ועוד. לא פעם, המטבעות מחולקים לקטגוריות ספציפיות, כגון מטבעות המשויכים אל תחום ה- 3.0 WEB, הגיימינג וכדומה. בין המסלולים שאנו מציעים, קיימות גם אפשרויות השקעה בקטגוריות ספציפיות של קריפטו.

מטבע דיגיטלי

expansion arrow

מטבע דיגיטלי, הידוע בשם מטבע קריפטוגרפי (או בקיצור: מטבע קריפטו) הוא נכס דיגיטלי שנועד לשמש כאמצעי להעברת ערך (תשלום ומסחר).

ערכם של מטבעות דיגיטליים לא נקבע לפי ערך סחורה או לפי קביעה של גוף מרכזי אחד (כמו בנק מרכזי), אלא לפי הסכמה בין רשת המשתמשים ע"פ סטנדרטים של היצע וביקוש המכונים: "כוחות השוק".

המטבעות הדיגיטליים פועלים על תשתית של טכנולוגיית "ספרי חשבונות" מבוזרים (DLT), לרוב במערכת בלוקצ'יין (Blockchain) המשתמשת ברשת תקשורת עמית לעמית (peer-to-peer). מערכת הבלוקצ'יין משמשת כמסד נתונים ציבורי של עסקאות פיננסיות, בעודה "רושמת" את כל העברות המטבע ומאפשרת גישה ציבורית למידע.

הגדרת המטבע והעברתו נעשות באמצעות חוזים חכמים (Smart contracts), המושתתים על פרוטוקולי תקשורת המבוססים על אלגוריתמי הצפנה (קריפטוגרפיה), בין המשתמשים ברשת.

השימוש במטבעות דיגיטליים התרחב בשנים האחרונות הרבה מעבר להיותם אמצעי להעברת ערך. כל מטבע מציע שימושים שונים למשתמשיו בהתאם למערכת שיצר הפרויקט המקיף את המטבע הדיגיטלי.

מספר שימושים אפשריים למטבעות דיגיטליים הם*:

• משילות: מטבע השולט בארגון אוטונומי מבוזר

• רזרבה: מטבע רזרבה עולמי, שנוצר כתחליף לכסף

• מטבע יציב: מטבע דיגיטלי הצמוד לשער חליפין קבוע, כמו הדולר.

• אסימון חסר- תחליף (NFT): מקנה רישיון קריפטוגרפי לנכס ייחודי (Unique) ומבוזר

• ניירות ערך: מטבע המייצג ניירות ערך מהעולמות הפיננסים המסורתיים, דוגמת אג"ח ונדל"ן

• רשת חוזה חכם: מטבע המיוחד לתהליך הוכחת הקונצנזוס בבלוקצ'יין ציבורי.

*מטבע אחד יכול להשתייך למספר קטגוריות במקביל

את'ריום

expansion arrow

את'ריום הינה מערכת קוד פתוח ליצירת קוד על גבי בלוקצ'יין מבוזר ויצירת חוזים חכמים שנוצרה ב2013 ע״י ויטאליק בוטרין לצד מפתחים נוספים.

החידוש העיקרי של את'ריום היה תכנון פלטפורמה שאפשרה ליצור ולהוציא לפועל חוזים חכמים על גבי הבלוקצ'יין, מה שמחזק עוד יותר את היתרונות הקיימים ממילא של טכנולוגיית חוזים חכמים. הבלוקצ'יין של את'ריום תוכנן, כמעין "מחשב אחד לכל כדור הארץ", שמסוגל תיאורטית להפוך כל תוכנית לחזקה יותר, עמידה לצנזורה ופחות פריצה על ידי הפעלת רשת מבוזרת של צמתים גלובליים ששומרים על אבטחת הרשת.

ביטקוין

expansion arrow

המטבע הדיגיטלי הראשון שנוצר בשלהי 2008 ע"י אדם שהזדהה ברשת בשם סטושי נקמוטו (זהותו אינה יודעה עד היום).

הביטקוין הוא המטבע המוביל של המטבעות הדיגיטליים והגדול ביותר כיום.

הביטקוין חולק רבים מהמאפיינים שנותנים לסחורות מסורתיות ולכספים ממשלתיים ערך - מחסור, עמידות, ניידות, חלוקה, ניתנות לשינוי וקבילות.

לעמוד המטבע המלא לחץ כאן

האם פעילות החברה מפוקחת?

expansion arrow

פרוקסיביט מפוקחת ע"י רשות שוק ההון, ביטוח וחסכון תחת היתר המשך עיסוק במתן שירות בנכס פיננסי מספר 57505. החברה פועלת בהתאם להנחיות הרגולציה בישראל.