Ethereum

ETH

Ethereum – כל מה שאתם צריכים לדעת בשביל להתחיל

מה זה אתריום (Ethereum)?

השאלה מה זה אתריום היא לא שאלה שעונים עליה בקלות, לפניה צריך לדעת מה זה חוזה חכם מה זה בלוקציין ועוד שלל מושגים בעולם הקריפטו. עם זאת ננסה לתת את המרקע הטוב ביותר על מה זה איתריום למעשה.

Ethereum היא פלטפורמה מבוזרת הפועלת על טכנולוגיית בלוקצ'יין, איתריום נוצר בשנת 2013 על ידי המתכנת הרוסי-קנדי ויטליק בוטרין ומאז הפך למטבע הקריפטו השני בגודלו לפי שווי שוק. הרשת תוכננה מתוך רצון להוציא מטכנולוגיית הבלוקצ'יין יכולות שהן מעבר לניהול עסקאות פיננסיות כפי עשה הביטקוין. בעוד שהביטקוין תוכנן בעיקר כמטבע תשלומים, איתריום תוכנן להיות פלטפורמה ליישומים מבוזרים (dapps) שיפעלו על רשת בלוקצ'יין.

מטבע אתריום – חוזה חכם והמהפכה בעולם הבלוקציין

רשת איתריום פועלת על מנגנון קונצנזוס של הוכחת החזקה (POS), משמע שעסקאות ברשת מאומתות על ידי קבוצת צמתים, ולא באמצעות רשות מרכזית אחת (כמו בנק).

במערכת הוכחת החזקה נבחרים המאמתים על סמך כמות המטבעות שיש להם ברשת (במעין פיקדון סגור) , מה שנותן להם תמריץ כלכלי לפעול ביושר ולאמת עסקאות בצורה מדויקת. זאת בניגוד למנגנון קונצנזוס של הוכחת עבודה (POW), המשמש את הביטקוין ומטבעות קריפטוגרפים אחרים, שבהם מתחרים המאמתים לפתור בעיות מתמטיות מורכבות על מנת לאמת עסקאות.

אחד המאפיינים המרכזיים של איתריום הוא היכולת ליצור ולנהל חוזים חכמים. חוזים חכמים הם תכניות לביצוע אוטונומי אשר אוכפות באופן אוטומטי את הכללים והתקנות של חוזה. המשמעות היא שברגע שחוזה חכם נכתב ונפרס ברשת איתריום, לא ניתן לשנותו או למחוק אותו, מה שמספק דרך מאובטחת ושקופה לביצוע עסקאות (לא רק עסקאות פיננסיות).לחוזים חכמים הפוטנציאל לחולל מהפכה במגוון רחב של תעשיות, מפיננסים וביטוח ועד למשחקים ובידור.

הפופולריות של איתריום גדלה במהירות מאז השקתו, וכעת היא אחת מרשתות הבלוקצ'יין הנפוצות ביותר בעולם. על גבי הרשת פותחה מערכת אקולוגית משגשגת של אפליקציות שנבנו תוך שימוש בטכנולוגיית החוזים החכמים ורשת הבלוקצ'יין של את'ריום, החל מבורסות מבוזרות (DEXs) ופלטפורמות משחקים ועד לאפליקציות העוסקות במימון וביטוח, יש מגוון רחב של יישומים המופעלים על ידי איתריום.

מה השימושים של איתריום? למה צריך אותו?

ראשית, כפלטפורמה ליישומים מבוזרים, איתריום מספקת דרך מאובטחת ושקופה לאנשים לקיים אינטראקציה זה עם זה ולבצע עסקאות ללא צורך במתווך ריכוזי. זה הופך את איתריום לכלי בעל ערך עבור עסקים ואנשים פרטיים שרוצים "לקחת שליטה" על הנתונים והעסקאות הפיננסיות שלהם. שנית, יכולת החוזים החכמים של איתריום מספקת כלי רב עוצמה לאוטומציה של תהליכים מורכבים, מפחיתה את הצורך במתווכים ומגבירה את היעילות.

גורם נוסף שתורם לערכו של המטבע Ether הוא השימוש בו כאמצעי תשלום עבור עסקאות ברשת האת'ריום. ככל שיותר יישומים ייבנו על הרשת ויותר אנשים ישתמשו בהם, ככל הנראה הביקוש ל-Ether יגדל. בנוסף, כל הזמן הרשת עוברת שדרוגים משמעותיים כדי לשפר את יכולות הטיפול בעסקאות והביצועים הכוללים שלה, מה שעשוי להוביל לביקוש מוגבר למטבע Ether.

לבסוף, ככל שיותר ויותר אנשים יאמצו את השימוש באת'ריום, ערכו של המטבע המניע את הרשת צפוי לעלות, מה שהופך אותו להשקעה רבת ערך עבור אלה שמאמינים בעתיד של טכנולוגיות מבוזרות.

איך קונים אתריום?

בישראל, קניית אתריום מחייבת ראשית כל ארנק דיגיטלי. ישנן אפשרויות רבות לקנייה: דרך חלפנים, בורסות, או פרטיים בקבוצות אונליין, אך יש לשים לב לסיכונים של רמייה. כספומטים המוצעים לקניית אתריום, כמו בהרצליה, מציעים גישה נוחה אך עם עמלות גבוהות. חלפנים עשויים להיות אופציה יעילה יותר עם עמלות סבירות.

לאלו המעוניינים במסחר, זירות מסחר בינלאומיות כמו Binance או Bitfinex מציעות אפשרות לקנות, למכור ולהשקיע באתריום, תוך כדי שימוש בארנקים דיגיטליים. יש להיות מודעים לסיכונים הכרוכים בפעילות זו, לרבות בעיות הרגולציות הקשורות לשוק הקריפטו והבנקאות המקומית.

אפשרות נוספות לקניית ומכירת אתריום ומטבעות דיגיטליים נוספים, היא לעבוד עם בית ההשקעות שלנו – פרוקסיביט. המשקיעים בבית ההשקעות שלנו פטורים לחלוטין מהצורך בהחזקת ארנק דיגיטלי, אנו דואגים לספק את 'שירותי הארנק' למשקיעים שלנו, שפטורים מהצורך בהחזקתו האישית, ונהנים מרמת האבטחה הגבוהה ביותר שאפשר לבקש תוך כדי ביצוע עסקאות. בנוסף בית ההשקעות מטפל אפילו בעניין המיסוי ובכך לקוחותינו מקבלים את המעטפת שנותנת לו השקעה בראש שקט.

כמה האתריום שווה?

השאלה כמה שווה איתריום מעניינת כל אדם המעוניין להשקיע, לסחור או לבצע פעולות במטבע הזה. באזור העליון של העמוד תוכלו לראות את שער אתריום דולר, וניתן גם לראות באתר שלנו כמה שווה איתריום לשקל ולמטבעות נוספים. כדי לסבר את האוזן, הנה הסבר קצר על איתריום מחיר ומה שמשפיע עליו.

בשוק הקריפטו, מטבע איתריום ידוע בנפילות ועליות חדות, בדומה לאחיו הגדול, הביטקוין. עקב תנודתיות זו, חשוב לעקוב כל הזמן אחרי שער איתריום לדולר ולמטבעות פיאט אחרים. סוחרים צריכים להיות סבלניים ולא להילחץ מתנודות קצרות טווח.

השערים בשוק הקריפטו משתנים תדיר ומשקפים את הביקוש וההיצע בשוק. לדוגמה, שער איתריום מושפע מהכלכלה הגלובאלית ומגורמים פנימיים כמו חדשות על אימוץ המטבע בתעשייה ובתאגידים, וכן מאירועים כמו עדכון הרשת והוספת יכולות לרשת הבלוקציין. כמו אירוע ה merge שקרה בשנה החולפת.

לכל מי שמתעניין בקנייה או מכירה של איתריום, מומלץ להתייחס למטבע כהשקעה לטווח הארוך ולעקוב אחר שער החליפין באופן רציף, ולהיות מודעים למחזוריות של המטבע ולסיכונים הכרוכים בהשקעה בשוק הקריפטו.

השקעה באיתריום בדרך הקלה

השקעה באיתריום לא בהכרח מצריכה ארנק איתריום והעסקות עם סיסמאות ובורסאות שונות ומשונות שהרגולציה בישראל שונאת, כזו שגם אם תרצו לממש רווחים באיתריום תצטרכו לתת הסברים על מעבר בבורסה שאינה מפוקחת.

השקעה, בניגוד למסחר אינה מצריכה מעקב צמוד אחר מחיר אתריום בכל שעה ושעה. מספיק לבדוק את שער אתריום מעת לעת (ועדיף לעיתים רחוקות) כדי להבין באיזה מצב תיק השקעות הקריפטו שלך.

לבסוף, נציין כי מימוש איתריום דרך בית ההשקעות פרוקסיביט נעשה בדרך נוחה, קלה וחוקית. בתור משקיעים שלנו תוכלו לבצע את המשיכות בכל עת בתהליך פשוט ומהיר, שלאחריו הכספים מועברים ישירות לחשבון הבנק, והתיק שלכם אצלנו מתעדכן. במידה והרווחתם אנו מנכים אוטומטית 25% מס רווחי הון, ובמידה והפסדתם אתם מקבלים מאיתנו אישור למס הכנסה בגין ההפסד.

לקנייה
הקודם