רשימת המטבעות שלנו

הכירו את המטבעות הדיגיטליים שתוכלו להשקיע בהם עם ProxiBit
A woman lies on a cloud and chooses coins

מטבעות דיגיטליים שניתן להשקיע בהם עם ProxiBit

באמצעות בית ההשקעות ProxiBit ניתן להשקיע בשורה ארוכה של מטבעות דיגיטליים. ההשקעות מנוהלות על ידי מומחים מהשורה הראשונה, בעוד המשקיע יכול לבחור בין מסלולים שונים לפי בחירותיו והעדפותיו. בשורות הבאות יובא הסבר לגבי העקרונות שמאחורי מטבעות קריפטו, סוגי המטבעות הקיימים, ודרך ההשקעה בהם באמצעות פרוקסיביט.

למי שלא יודע – הסבר קצר על מטבעות הקריפטו?

מטבעות קריפטוגרפים הומצאו לראשונה בשנת 2008, עת יצא לאוויר העולם הוירטואלי המטבע המוכר ביותר – הוא כמובן הביטקוין. העיקרון שמאחורי מטבעות דיגיטלים הינו יצירת דרך יעילה ואמינה לניהול של אספקת כספים בדרך דיגיטלית, ולראשונה בתולדות העולם, מחוץ לשליטה של גופים ריכוזיים כמו ממשלות ובנקים.

מטבעות אלו הם מטבעות מבוזרים, כלומר כאלו שאינו מתווכים או נשלטים על ידי גורם אחד, אך עדיין מבוססים על אמון בין עשרות ומאות מיליוני משתמשים ברחבי העולם. חשוב להבין: מטבעות הקריפטו לא יושבים על חוות שרתים כזו או אחרת, שבה הכל מרוכז ומנוהל על פי גחמות הבעלים, אלא הם מצויים על מחשבים רבים ברחבי העולם. מחשבים אלו פועלים במשותף כדי ליצור כוח חישובי עצום, והם עושים זאת כמו מחברת פתוחה שכל אחד יכול לעיין בה. מכאן הגיע לעולם המונח הידוע בלוקצ'יין, שרשרת בלוקים בעלי חיבור מתמטי, באופן פתוח ומשותף לכולם תוך מניעת התערבויות של גורמים זדוניים.

סוגים רבים של מטבעות דיגיטליים

מאז המצאת הביטקוין ועד היום הומצאו יותר מ-20,000 מטבעות דיגיטליים, ובכל שנה נוספים לרשימה מטבעות נוספים. כפי שניתן לראות בעמוד זה, ישנם המון סוגי מטבעות לצד הביטקוין והאתר המפורסמים, ביניהם מאטיק, סולנה, דוג'קוין, יארן פיננס, פולקדוט, פוליגון, קרדנו ועוד. לעיתים נהוג לחלק את המטבעות הללו לקטגוריות מסוימות, למשל מטבעות השייכים לתחום הגיימינג, ל- 3.0 WEB וכדומה, ומי שיבחר בכך יוכל להשקיע דרך פרוקסיביט בקטגוריות ספציפיות של עולם הקריפטו.

אגב, כדאי להכיר את המונח Non-fungible token, המוכר יותר בזכות ראשי התיבות שלו – NFT. מדובר ב- 'אסימון' לא ניתן לשינוי שאפשר לבצע איתו החלפות ומסחר, כמו יצירות אומנות, תמונות, סרטונים, משחקים, אודיו ועוד. ה- NTFs מכילים חותמות דיגיטליות ייעודיות, ובדומה למטבעות הקריפטו גם הם יושבים על בלוקצ'יין בצורה מבוזרת עם עסקאות מתועדות.

על כל פנים, אם היינו עורכים כאן רשימת מטבעות דיגיטליים מלאה, היה צורך בעשרות עמודים. אז כדי לתת טעימה קטנה, נסקור להלן מספר סוגי מטבעות קריפטו שזכו לתהודה. באופן טבעי נציין ראשון את הביטקוין, שנתן את אות הפתיחה לענף הקריפטו ומאז שמר על מעמדו כמטבע הדיגיטלי הנפוץ ובעל הערך הגבוה ביותר בעולם.

שני ברשימה הוא האתריום שיצא לאור לראשונה לפני כעשר שנים, והוא המטבע הדיגיטלי השני מבחינת השכיחות, השימוש והערך. יש לציין כי האת'ר הוא חלק ממערכת מבוזרת שלמה שניתן לבצע בה שורה של פעולות, והחל משנת 2023 עברה הרשת למערכת הוכחת החזקה(להבדיל מהוכחת עבודה). זוהי מערכת המאפשרת רמה גבוהה יותר של קונצנזוס, אבטחה ואמינות, תוך חיסכון משמעותי במשאבים.

מטבע נוסף שזכה לפופולאריות רבה הוא הדוג'קוין, אותו מקבלות היום כמה חברות גדולות ברחבי העולם. בעיקר הוא ידוע בזכות תגובותיו של אילון מאסק שהניעו את ערך המטבע למעלה ולמטה. בניגוד אליו, הלייטקוין הינו מטבע בעל ותק של יותר מ- 11 שנים, דומה מאוד לביטקוין מבחינה מערכתית ומבחינת הכרייה, ואילו USDC הוא מטבע שייועד לדמות את הדולר (כסף פיאט) בכל רגע נתון. כאמור, ישנם עוד מאות מטבעות דיגיטליים שלכל אחד מהם מאפיינים שונים.

הפופולאריות הגבוהה של התחום נובעת ממספר סיבות, כאשר הראשונה שבהן היא השאיפה ליצור מערכת כספים חדישה, דיגיטלית ובלתי תלויה. סיבה נוספת טמונה ביתרונותיהם של מטבעות אלו, שבניגוד למטבעות פיאט ניתן לעשות בהם שימוש ולגשת אליהם מכל מקום, הם אינם נשחקים פיזית, וניתן לחלקם לחלקים זעירים כדי לשלם על שירותים ולסחור. למשל, הביטקוין ניתן לחלוקה על לספרה השמינית אחרי הנקודה.

מדי שנה יותר ויותר תאגידים, חברות, עסקים ואנשים פרטיים מקבלים מטבעות דיגיטליים כתשלום. גם העובדה שניתן לסחור ולהשקיע במטבעות אלו להפקת רווחים בוודאי מהווה סיבה משמעותית לפופולאריות שלהם.

מסלולים שונים להשקעה בקריפטו

כאמור, בית ההשקעות ProxiBit מציע מספר מסלולי השקעות ייחודיים, לבחירה על פי העדפות. לדוגמא, חבילת Kick Off מתאימה למתחילים וכוללת 50% אתריום ו-50% ביטקוין, ואילו מסלול התאמה אישית מקנה שליטה מקסימאלית שכן המשקיע בוחר את סגנון ההשקעה וסוגי המטבעות. לעומת זאת, מסלול Top כולל את המטבעות הכי גדולים בשוק, מסלול MID המורכב מחמשת המטבעות הממוקמים בשכבה השנייה, אחרי המטבעות במסלול Top על פי שווי השוק שלהם, ואילו מסלול FLEXIBLE 5 הוא יותר מנוהל ומתאים במיוחד למי שעושה את צעדיו הראשונים בתחום.

אנו מזמינים אתכם לקבל עוד מידע על המטבעות ועל מסלולי ההשקעה הייחודים שלנו, ובכל שאלה נוספת לפנות אלינו דרך האתר או בטלפון 073-3701564.